TR thermomix safetyproject turkish

Thermomix® cihazınız için
ek güvenlik talimatları

Ürünlerimizin kalitesi ve sizin gibi müşterilerimizin memnuniyeti Vorwerk'te bizim için her zaman en yüksek öncelik olmuştur. Kalite yönetimimiz ve sıkı güvenlik sistemlerimiz, Vorwerk'in yüksek kalite standartlarını tutarlı bir şekilde karşılamamızı sağlamak için tasarlanmıştır. Bu durum özellikle Thermomix® için geçerlidir.

Dünya çapında satılan 8 milyondan fazla TM6 ve TM5 cihazıyla Thermomix®, uzun yıllardır büyük bir popülerliğin tadını çıkarıyor ve piyasadaki açık ara en yüksek sayıda bu tür mutfak robotlarına sahip. Ayrıca, bir doğrudan satış organizasyonu olarak, dünya çapındaki Thermomix® danışmanları ve müşterileri ile yakın bir ilişki sürdürüyoruz. Bu, Thermomix®'in kullanımını olumsuz etkileyebilecek nadir görülen endişe alanlarını çok erken belirleyebilecek bir konumda olduğumuz anlamına geliyor.

Pazarda Thermomix®’i kullanırken bir problemin ortaya çıktığı birkaç vaka gözlemledik. Bu nedenle, potansiyel olarak ortaya çıkabilecek bu sorun hakkında 23 Ağustos 2022'de gönüllü bir kamuoyu uyarısı yapmaya ihtiyati tedbir olarak karar verdik.

     

Neler gözlemledik ve neler hakkında uyarıyoruz

Standart ölçü kabı Thermomix® TM6'ya yerleştirildiğinde kapağa sıkıca oturur ve karıştırma kabı kapağı çıkarıldığında düşmesini engeller. TM6 ölçü kabı, pişirme veya kaynatma sırasında karıştırma kabından yeterli miktarda buharın kenarlardan çıkabileceği şekilde tasarlanmıştır. Ancak, pişirme işlemi sırasında veya belirli tarifleri takip ederken, malzemeler üste doğru yüzebilir, sıkışabilir ve buharın dışarı çıkmasını engelleyebilir.

Sonuç olarak, son derece nadir durumlarda, pişirme veya kaynatma (veya 95°C / 200°F ve üzerindeki sıcaklıklarda ısıtma) sırasında karıştırma kabında basınç yükselmesi oluşabilir ve bu da ani ve kontrolsüz sıcak yemek dökülmesine neden olabilir, münferit durumlarda yanıklara neden olabilir.

Bu seviye aşılırsa, sıcak yiyeceklerin taşma veya patlama olasılığının oldukça yüksek olduğuna dikkat edilmelidir.

Çözüm yolu

bimby tm6 peas and simmering basket on top
bimby tm6 peas and simmering basket on top
bimby tm6 peas and simmering basket on top

     

thermomix tm6 soup correct

Kabı aşırı doldurmaktan kaçının

Karıştırma kabı için mevcut maksimum dolum seviyesine (Thermomix® TM6 ve Thermomix® TM5 için 2,2L) her zaman uyulmalıdır.

thermomix tm6 broccoli varoma

Çorbalar, güveçler ve reçeller

Çorbalar, güveçler ve reçeller her zaman 100°C'den (212°F) yüksek olmayan bir sıcaklıkta pişirilmelidir. Daha yüksek sıcaklık gerektiren tarifler için, tarifte belirtildiği gibi Varoma® kullanılmalıdır.

thermomix tm6 peas and simmering basket

Süzgeç gerektiren tarifler

Bazı tarifler, süzgecin karıştırma kabının içinde kullanılmasını gerektirir. Bu tariflerde ölçü kabı yine de kullanılabilir.

TM6 ve TM5 ölçü kabı arasındaki fark

Rehberli ve Manuel Pişirme uyarlamaları

int thermomix TM6 product in use woman hands medium

Thermomix®'in sürekli gelişiminin bir parçası olarak, Rehberli Pişirme'de mevcut tarifleri halihazırda bunu yansıtacak şekilde uyarladık, böylece Thermomix® müşterilerimiz aktif ve görsel olarak doğru kullanımı konusunda bilgilendirilmiş oldu.  Dahası, Thermomix® TM6 yazılımı güncellendi ve WiFi'ye bağlandığında cihazınızda hazır. Kılavuzlu Pişirme işlevini kullanmadan da pişirme yaparken ek güvenlik talimatları almak için lütfen yeni yazılım güncellemesini kabul edin.

Ayrıca güncellenmiş kullanım kılavuzumuzda, tarif platformumuz Cookidoo®'da ve ürün tanıtımlarında bu gönüllü ve ihtiyati tedbir hakkında aktif olarak bilgi veriyoruz.

     

Rehberli pişirme

TM6 için Rehberli pişirme uyarlamaları

Manuel Pişirme

TM6 için Manuel pişirme uyarlamaları